«
Sosyal Medyanın SEO’ya etkisi

Her platformda şüphesiz kullanılan bir kelime artık Sosyal Medyanın SEO’ya etkisi çok büyük. Peki bunu insanlar neye dayanarak söylüyorlar ? Sosyal Medya ile SEO etkileşimini nasıl sağlarız ?  Öncelikle Sosyal Medya konusunda SEO açısından düşünmesekte hassasiyetinizin olması gerektiğini unutmayın. Çünkü Blogların Sosyal medya ile birlikte çalışması sonuçlarını mükemmele çevirebiliyor. Konumuza geri dönelim. 

Sosyal Medyanın SEO’ya etkisi

1- Sosyal Medya Paylaşımları

Sosyal paylaşımlar ; Tweetler, Google+ ları, Beğeniler veya pinler bunların SEO’yu etkilediği idda edilse dahi henüz bunları şuanda ispatlayan bir Google algoritması ortada yok veya var ancak tahmin edilebilmesi daha çok zamanımızı alacaktır.

2- Akıcı paylaşımlarda bulunmak

Dünyaca ünlü bir çok Sosyal Medya analiz platformunun kesinlikle tavsiyesi olan bir durum. Sosyal Medya paylaşımları temiz olmalı ve spam içerikler kullanılmamalıdır.

3- Aktif bir kullanım

Sosyal Hesapların aktifliliği Google alogritması altından izleniyor olabileceğide söz konusu olan ihtimaller arasında ve bu ihtimallere göre Sosyal Medya hesaplarımızı aktif olarak kullanmalı ve bu şekilde bir SEO etkileşimi sağlamalıyız.

Bunlar elbette Dünyaca kabul edilmiş Sosyal Medya ve SEO etkileşiminin algoritma tahminleri. Tüm dünyanın Sosyal Medya üzerinde uyguladığı ve başarı için en çok tutulan 3 Etkiyi paylaşalım ;

  1. Bloglarınız ve Web sitelerinize Google +1 butonu yerleştirin, Oldukça aktif olarak kullanın kullanmaya teşvik edin.
  2. Bir Google Plus sayfası oluşturun ve içeriğinizi düzenli şekilde Google Plus sayfanızda paylaşın.
  3. Google Plus sayfanızın aktiflilik oranını arttırarak Google’ın dikkatini çekmeye çalışın.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.