Yazılım Açısından Büyük Olan Firmalar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yazılım Açısından Büyük Olan Firmalar Yazılım tanımlanmış olan işlerin gerçekleştirilebilmesi amacıyla elektronik cihazların bilgisayar dilinde hazırlanmış olan komutlarına verilmiş olan isimdir. Yani yazılım dijital parçaların birbirleriyle iletişim kurması sonucu yazılımı kullanan kişilere iş verimliliğinde artış, zamandan tasarruf ve iletişim ile ilgili kolaylıklar sağlamaktadır.

Yazılım Açısından Büyük Olan Firmalar

Yazılımı üç farklı kategoride toplamak mümkündür. Bunlar masaüstü yazılım, mobil yazılım ve web yazılımdır. İnternet kullanımı ve akıllı cihaz teknolojisinin ilerlemesi ve geliştirilmesinden dolayı masaüstü cihazların yerlerini mobil cihazlar almaya başlamıştır. Bu yazılımların da gittikçe popülerleşmeye başlamasının nedeni kurulumunun gayet kolay ve kullanıcı ihtiyaçlarının da hızlı bir şekilde karşılanmasıdır.

Yazılım Firmaları Ne İş Yapmaktadır?

Yazılım sektörü çok geniş bir sektör olduğundan dolayı tanımı sınırlamak zor olmakla beraber mümkün değildir. Günümüzde gelişen ve değişen koşullar doğrultusunda da yazılımla ilgili projeler de değişmekte ve çeşitlenmektedir. Projelerin hayata geçirilebilmesi için internet büyük önem taşımaktadır. İnternet geliştikçe ve yayıldıkça da proje sınırları genişlemektedir. Dolayısıyla projelerin de hayata geçirilmesi için yazılım firmalarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Firma da müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun şekillerde projeler üretilmekte ve stratejiler geliştirilmektedir. Bunlara uygun da ürünler tasarlanmakta ve hizmet ortaya konmaktadır. Yazılım firmaları farklı sektörlerde iş yapmaktadır ve bu sektörlere uygun olarak da web siteleri tasarlamaktadır. Mobil uygulamalar, mobil uyumlu web siteleri de yazılım firmaları tarafından da üretilebilmektedir. Oluşan ürünler de kurumlar ve işletmeler tarafından kullanılmaktadır.

Yazılım Açısından Büyük Firmalar

Türkiye’de yazılım ile ilgilenen büyük firmalar sıralanacak olunursa; Agito Bilgisayar, Aktek Bilgi İletişim, Asseco See Teknoloji, Asteknoloji Bilişim, Atlas Yazılım, Beyaz Bilgisayar, Bilişim Bilişim Ve Yazılım, Birleşik Yazılım, Ccr Call Center Resources, Csa Danışmanlık, Cpm Yazılım, D.T.P Bilgi, Eçözüm Bilgi, Ekspertim Bilişim, Etg Bilgisayar, E-Tugra Ebg Bilişim, Getron Bilişim, Kafein Yazılım, Karaş Yazılım, Mobit Bilişim, Muhsinoğlu Bilgi, Protel Bilgisayar, Rdc Partner Bilişim, Senkron Yazılım, Sistek Bilgisayar, Smartiks Bilgi Teknolojisi, Sys Telekomünikasyon, Talentsys Danışmanlık, Techsin Yazılım, Tekrom Teknoloji, Veriport Bilişim, Ziraat Teknoloji gibi firmalardır. Bu firmalar yazılım konusunda önemli adımlar atmış ve ismini duyurmayı başarmıştır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Giriş Yap

Bilge Yazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!