Blog Hit arttırma neden bu kadar sıkıntılı ?

Web sektörü artık ilk başlardaki durumundan çok çok uzakta şöyle bir gerçek var ki ülkemizde blogları takip eden sayısı Sosyal ağlar yüzünden oldukça iniş gösterdi. Bu durum muhakkak daha da aşağılara inecektir. Yani genelde insanlarımız artık blogları okumak yerine işlemlerini Sosyal ağlar ya da arama motorlarıyla gerçekleştiriyorlar. O zaman bizimde kendimizi bunlara adepte etmemiz ve blog hit arttırma konusunda ki sıkıntılarımızı çözmek için bi yerden başlayarak çabalamalı ve sitemizi duyurmalıyız.

Blog Hit arttırma neden bu kadar sıkıntılı ?

En iyi içerikleri yazsanız dahi eğer ki okuyucu kitlesi yada arama motorları bunlardan habersizse daha istediğiniz kadar yazdığınız yazıların kalitesini arttırın, ama elinizde yine de sonuç olmayacaktır. O zaman şimdi bazı şeyleri kafamıza yerleştirmeye başlayalım.

1- Blogunuzu insanlar için yazın arama motorunu düşünün

Blogumuzu her zaman insanlar için yazmalıyız, netice de blogumuzu okumaktan zevk alacak olanlar arama motorları değil insanlardır. Ama ayrıca yazılarımızın kalitesi arama motorlarının dikkatini çekecek seviyede etkili olmalıdır ki bize ensesinden tutup birilerini getirebilsin.

2- Sosyal Medya’da aktif olun

Blog hit arttırma için özellikle Sosyal ağlarla büyük bir samimiyet ilişkiniz var olmalıdır. Artık insanlar sosyal ağlarda vakit geçirmeyi tercih ediyorlarsa eğer sosyal medya yı kullanarak onlara herşeyin sosyal medyadan ibaret olmadığını ve çok daha keyifli bilgili yerler olduğunu göstermelisiniz. Böylece blogunuzun hiti artacaktır.

3- Misafir yazarlık konusunu es geçmeyin !

Ülkemizde her ne kadar misafir yazarlık terimi hala tam olarak uygulanamıyor olsa da hala uygulayan bir çok blogcu yada webmaster var. Bunu uygulayan herkes mutlaka misafir yazarlıktan geri dönüşümünü alacaktır. Bu alana yoğunlaşın elinizden geldiğince çok misafir yazı yazın ve yayınlayın.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

  1. Blog Hit arttırma neden bu kadar sıkıntılı Blog Hit arttırma neden bu kadar sıkıntılı ? için yorumda bulun

    Blog Hit arttırma neden bu kadar sıkıntılı ? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Blog Hit arttırma neden bu kadar sıkıntılı ? için ilk yorumu yapabilirsin.