Sağlığı Azaltan En Kötü İşler

Sağlığı Azaltan En Kötü İşler
Sağlığı Azaltan En Kötü İşler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlığı Azaltan En Kötü İşler Sağlık, bir insanın koruması gereken en önemli unsurlardan biridir. Çabuk kaybedilir ve zor kazanılır. Kısa tanımla insan vücudunun ve ruh halinin iyi ya da kötü olma durumudur.

Sağlığı Azaltan En Kötü İşler

İnsanın sağlıklı olabilmesi için, kötü alışkanlıklardan, kötü yiyecek, içecek ve zararlı maddelerden uzak durması gerekir. Sağlık açısından iyi beslenmelidir.

Sigara Kullanımı

Sigara, vücut sağlığının en büyük düşmanlarından biridir. Sigara içen kadar izleyeni de etkilediğinden sağlıklı bir insan sigara olan ortamdan uzak durmalı özellikle bebek ve çocukların yanında sigara içilmemelidir.

Sigara içen kişinin kalp ve damar hastalığı, cilt kanseri, akciğer rahatsızlığı ve KOAH gibi rahatsızlığa neden olduğu ve gebelikte kullanıldığında hamile kadında erken doğum ve bebekte kalıtımsal rahatsızlıklara yol açtığı bilinmektedir. Dünyada her yıl 6 milyon kişi sigaraya bağlı yaşamını yitirmektedir. Sigara, insan sağlığını azaltan kötülüklerin basında gelir.

Alkol ve Uyuşturucu Bağımlılığı

Alkol, genelde içki olarak nedene girer ve hem bedensel hem de ruhsal olarak insanı etkiler. Alkol alan kişinin iradesi zayıflar, Sağlığı Azaltan En Kötü İşler kişi kontrolünü yitirir ve bir süre sonra hem kendisine hem de başkalarına zarar vermeye başlar. Vücuduna alkol alan kişinin aldığı bu alkol, mideden doğru hücrelere geçiş yapar ki bunun % 20′ si mideden, % 80 ‘i ince bağırsaklardan kana karışır. Karaciğerde yağlanma yaparak kanla birlikte kalbe ve akciğere ulaşır. Alkol bağımlılığı olan kişi en kısa sürede tedavi olmalıdır çünkü cinayetler, tecavüzler, şiddet olayları ve trafik kazalarının büyük oranda sebebi alkol kullanımıdır.

Uyuşturucu madde kullananların yine bedensel ve ruhsal sorunlar yaşadığı bir gerçektir. Kişinin merkezi sınır sistemi zarar görür. Kişi kendisine ve yakın çevresine zarar verir. Bir süre sonra maddi anlamda çöküşe uğradığında para kazanmak için hırsızlık yapabilir ya da cinayet işleyebilir. İnsanlar eğer alkol ve uyuşturucu bağımlılığı var ise tedavi görmelidir. Hem kendi hayatlarına hem de başkalarının hayatlarına kast bir insanın sağlık adına yapacağı en kötü işlerden biridir.

Fast- Food Yiyecekler

Fast food yiyecekler, zamanı az olan iş gücü yüksek ve insanların ve çocukların tercih ettiği sağlıklı olmayan yiyeceklerdir, uzak durulmalıdır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Giriş Yap

Bilge Yazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!