Kendinize her gün sormanız gereken 5 Soru

kendine sormak 225x300 Kendinize her gün sormanız gereken 5 SoruKendinize her gün bu 5 soruyu sorun ve günün sonunda bu 5 sorunun size ne kadar katkısının olduğunu ve etkisi olduğunu düşünün ve deneyimleyin. Bunu sürekli olarak yapmanız sizin hayatınızda bulamadığınız bazı sorularınızın cevaplarını bulmanıza yardımcı olcaktır. Güzel bir kişisel gelişim dersi olabilecek bu 5 soruyu yatağınızın ucuna yada akşam telefonunuzu şarj etmek için gittiğininz prizin yanına ekleyebilirsiniz. Unutmayın bu kişisel gelişim teorileri sürekli kullanıldığında işe yararlar.

1. Bu gün başıma gelen en iyi şey ne oldu ?

Gününüzün ne kadar sıkıcı yada itici geçtiğine inanıyor olursanız olun şöyle bir düşünün bugün mutlu olmak için hangi sebeberiniz vardı ? Mutlaka ufakta olsa bir sebeb bulacaksınızdır. Bulduğunuz bu anı tekrar düşünün ve tekrar yaşıyormuş gibi hissedin.

2. Bugün neyi daha iyi yapabilirdim ?

Hergün binlerce şey yapıyoruz ama o gün sizin için olan en önemli şeyi düşünün yaptığınız en önemli şeyi, ona nasıl daha iyi yapabilirdiniz ? hatanız neredeyedi nasıl yapmanız ou daha mükemmel bir hale getirebilirdi ? Bunu düşünmek çoğu zaman sizi mutlu etmeye yetecektir.

3. Yarın neyi daha iyi yapabilirim ?

Eğer kendinize bugün neyi daha iyi yaptım diye sorabiliyorsanız mutlaka yaraın neyi daha iyi yapabileceğinizide sorgullayabilir ve bu anı düşünebilirsiniz. Olumsuz ve olumlu karşılaşacağınız durumlar için kendinizi hazırlayabilirsiniz.

4. Yarın neyi deneyebilirim ?

Herkezin mutlaka yarın deneyebileceği birşeyleri vardır. Elbet seninde öyle peki ya sen yarın her zamankinden farklı birşeyi deneyemezmisin ?

5. Hayatımdaki en önemli insanlar kim ve ben onlar için ne yapabilirim ?

Bu sorunun faydaları aslında saymakla bitmez hayatınızdaki en önemli insanların afanızda bir listesinin oluşturmak ve onların aslında düşündüğünüzden çok daha yukarılarda olduğunu keşfedebilirsiniz. Bu sayede de onlar için neler yapmanız gerektiğine karar verebilir ve değer konusunda kendinize düşünmeniz için tekrar zaman ayırabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

  1. Kendinize her gün sormanız gereken 5 Soru için yorumda bulun

    Kendinize her gün sormanız gereken 5 Soru için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kendinize her gün sormanız gereken 5 Soru için ilk yorumu yapabilirsin.