Zengin olmak mı? Sağlıklı Olmak Mı?

Whirlpool Servisi
Whirlpool Servisi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 ZENGİN OLMAK MI? SAĞLIKLI OLMAK MI?  İnsanlar doğdukları günden öldükleri güne kadar sağlığına dikkat etmelidir. Çünkü sağlığımız olmasa hayatımızın bir anlamı kalmaz. Örneğin; bir arı yaşamı boyunca bal yapmak için çiçek çiçek gezer fakat arının uçma yeteneği yoksa ona verilen iç güdünün bir anlamı kalmaz. İşte sağlıkta böyle bir şeydir hayatınızda birçok servete sahip olabilirsiniz ama ne kadar servetiniz olursa olsun burundan alıp ağızdan verdiğimiz nefesi para ile satın alamayız.

Zengin olmak mı?

Eminim ki sokaktan birini çevirip para mı? sağlık mı? diye sorsanız size vereceği cevap tabi ki para der ve para olunca zaten sağlıklı yaşayacağını en iyi doktorlara muayene olabileceğini düşünür. Bu elbette ki mümkündür fakat tıp biliminin de maalesef çaresiz kaldığı zamanlar vardır. Bilimin ve teknolojinin arttığı bu dönemde insanların bu denli bilinçsiz olması beni üzüyor. İnsanların günümüzde kullandığı zararlı alışkanlıklara baktığımızda bunlar; alkol, sigara, gazlı içecekler, fast food ve yağ ve şeker oranı çok fazla olan yiyecekler vb. ürünler insan sağlığını ciddi şekilde etkileyecek alışkanlıklar olduğunu görüyoruz.

 Sağlıklı Olmak Mı?

Başta ABD ve Çin olmak üzere dünyada obezite oranı gözle görülür bir biçimde artmış durumda. Bunun nedeni ise bence gün geçtikçe zenginleşen ve gelişen dünyada insan oğlunun doymak bilmez nefsidir. Yani sağlıklı bir birey olmamız için ne maddi açıdan zengin olmak gerekir ne de fakir olmak. Önemli olan bilinçli ve kendi nefsimizi kontrol edebilir olmaktır. İnsanoğlu bunu başarırsa dünya daha iyi yaşanılabilir bir gezegen olur. Zengin olmak mı? Sağlıklı Olmak Mı? yazımızı okuduğunuz için teşekkürler

3
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Giriş Yap

Bilge Yazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!