SEO çalışması zarar değil, yatırımdır

SEO, Her blogger’ın ve artık neredeyse çoğu sosyal medya kullanıcısının bile gözüne bir yerlerden çarpmış veya bir yerden duymuş olduğu bir terim, bize yabancı gelmeyen bu terim üzerine yoğunlaştığımızda  bize tamamıyla bir yatırım oluyor.  SEO çalışmaları günümüz itibariyle neredeyse Emlakla aynı kefeye sokabileceğimiz durumdadır. Ancak maalesef, SEO çalışmalarını hala çoğu Sosyal Medya kullanıcısı ya zarar yada ölü yatırım olarak görüyor. Aslında bunun temel sebebi Sosyal ağlar olsa da İnternet sektörü hala ayakta ve her gün kendini bir adım daha da katlayarak ilerlemektedir.

Peki Neden site sahipleri SEO çalışmalası yaptırmalıdır ?

– İnternet kullanımının %75′nin başlangıç noktası arama motorlarına dayanmaktadır.

– Google aramaları ortalama saniye başına 34,000 , Dakika başına 2 Milyon, Saat başına 120 Milyon ve gün başına tam olarak 3 Milyardır.

– Çoğu Google kullanıcısı sadece ilk sayfa ki sonuçları değerlendirir.

Başarılı bir SEO çalışması ne getirir ?

– Başarılı bir SEO çalışması hedeflemiş olduğunuz arama kelimesinde ilk sayfada bulunmanız web sitenizin prestijini ve bilinirliliğini arttırır.

– Gelen ziyaretçilerinizi müşteriye çevirir veya reklamlarınızdan kar elde edersiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

  1. SEO çalışması zarar değil, yatırımdır için yorumda bulun

    SEO çalışması zarar değil, yatırımdır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SEO çalışması zarar değil, yatırımdır için ilk yorumu yapabilirsin.