Sağlık ve Spor

Sağlık ve Spor
Sağlık ve Spor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık ve Spor Sağlık ancak kaybettikten sonra değerini anladığımız ve aslında hayatımızın en önemli parçasıdır.

Sağlık ve Spor Önemi

Sağlığında en önemli parçası muhakkak spordur. Spor hayatımızın kıymetlisi,vazgeçilmezi,biriciği olmalıdır ki daha kaliteli bir yaşam sürelim. Süreceğimiz kaliteli yaşam kendimiz, yaşantımız ve ailemiz için oldukça önemlidir.

Spor hayatının vazgeçilmezi olmuş birini örnek verecek olursak ve öncelikle kendinden başlarsak, hareketlerini kısıtlamak zorunda kalmaz hangi yaşta olursa olsun spor yapmayanlara göre oldukça dinç olur ve sağlıklı görünür. Bunun yanında çocuk sahibi olmuş ise eğer çocukları ile daha verimli zaman geçirir. Top oynar, ip atlar,koşar..

Yetiştireceği çocukların da tıpkı kendi gibi spor hayatının vazgeçilmezi haline gelmiş, dinamik, sağlıklı ve iyi düşünebilen bireyler olur. Çünkü takdir edersiniz ki ailede görülen her şey çocuklar için de birer örnektir.

Spor İçin Beklemek Yok

Tüm bunlar için öncelikle kendimizden başlayarak bir adım atmalıyız. İmkanı ve isteği olanlar sporu düzenli hale getirmek için öncelikle spor salonlarında spor yapmaya başlayabilirler. Böyle bir imkanı olmayan ya da spor salonlarını sevmeyen insanlar da evlerinde spor yapmak için kendilerine alan yaratabilirler. Sağlık ve Spor Spor yapmak için spor salonuna gitmek gerekmez kendi iradenize güvendiğiniz ve vücudunuzu spora alıştıracağınıza inanıp bir adım atarsanız bir eğitmene ihtiyaç duymazsınız. Spor yapmak için bir programa ihtiyacınız varsa Youtube’dan kendinize uygun bulacağınız içerikler ve ya Play, App Store’dan araştırıp bulacağınız uygulamalar da size yardımcı olacaktır.

Göbeğimizden dolayı eğilemediğimiz, iki adım atınca nefes nefese kaldığımız, çocuklarımızla en fazla 15 dakika yun oynayabildiğimiz bir hayat yerine; bol yürüyüşlü, koşturmacalı, rahat uyku uyuyabildiğimiz, verimli ve en önemlisi sağlıklı bir hayat sadece 24 saatinizin 30 dakikasını spora ayırmakla mümkün.

”Dünya spor hayatı ve spor dünyası çok mühimdir. Bu kadar mühim olan spor hayatı, bizim için daha mühimdir.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Giriş Yap

Bilge Yazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!