Bisiklet Sürmenin Zararları

Bisiklet Sürmenin Zararları
Bisiklet Sürmenin Zararları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bisiklet Sürmenin Zararları Birçok insan tarafından tercih edilen hem ulaşım aracı hem de spor amaçlı kullanılan bisiklet, çocuğundan, yaşlısına neredeyse herkesin en az bir kez sürdüğü keyifli bir araçtır. Aynı zamanda bisiklet sürmek sağlık açısından faydalı bir aktivite olarak görülmektedir.

Bisiklet Sürmenin Zararı

Bisiklet sürmek her ne kadar faydalı bir fiziksel aktivite olarak görülse de bazen olumsuz durumlar ortaya çıkabilmektedir. Uzun süre boyunca bisiklet kullanmak her ne kadar fark edilmese de diz bölgelerini zorlayabilir ve kıkırdakların yapısını büyük ölçüde bozabilir. Aynı zamanda bisiklet sürmek doğru bir şekilde yapılmadığında birçok insan için sağlıksız sonuçlar verebilmektedir.

  • Kilo vermek için bisiklet kullanan insanlarda, bazı durumlarda faydalı olduğu gibi, bazı durumlarda da yanlış oturma ve ağırlık kontrolünün yapılmaması nedeniyle şiddetli sırt ağrıları ve bacak ağrıları oluşumu görülebilir. Özellikle de fazla kilolu olan insanlarda, yüksek tempo ve egzersiz sonrası ağrılar oluşmaya başlar. Bu ağrılar ile uğraşmamak için kendimizi çok fazla zorlamayıp doğru bir şekilde ve kısa sürelerle bisiklet kullanmalıyız. Aksi taktirde bu ağrılar daha da ciddileşebilmektedir.

 

  • Bisiklet Kullanan insanlar, eğer kendi boyutlarına uygun bir bisiklet seçimi yapmazlarsa, sürüş sırasında çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabilirler. Bisiklet Sürmenin Zararları  Aynı zamanda trafiğin yoğun olduğu yerlerde yapılan ve herhangi bir korunma edevatı bulundurmayan bisiklet sürücüleri, kaza yapma risklerini arttır. Bu durum yaralanmalara ve ölümlere sebep olabilir.

Bisiklet Sürmek İstiyorsanız Bir Doktora Görünmelisiniz

  • Bu nedenle bisiklet alacağımız zaman boyumuza uygun bir bisiklet seçimi yapmalı ve bisiklet kullanırken doğru yöntemlerle yalan yanlış bilgilere başvurmadan kullanmalıyız. Eğer herhangi bir hastalığımız veya rahatsızlığımız varsa ilk olarak aile hekimimize veya bir doktora başvurmalı ve ona bisiklet kullanmak için uygun olup olmadığımızı sormalıyız.

Doktor onayını aldıktan sonra bisiklet kullanarak hem sağlığımız tehlikeye atmamış hem de oluşabilecek sorunlara karşı kedimizi hazırlamış oluruz.

 

  • Eğer kilo sorunlarımızdan dolayı bisiklet kullanmayı düşünüyorsak aynı şekilde bu durumu doktora başvurmamız bizim için daha iyi olacaktır. Herhangi bir sorumlu doktora danışmadan yaptığımız her harekette riski daha da arttırabilir ve geri dönüşü olmayan sağlık sorunlarına yol açabiliriz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Giriş Yap

Bilge Yazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!