Shiba Topluluğunda Tepkiler Büyüyor

Shiba Topluluğunda Tepkiler Büyüyor
Shiba Topluluğunda Tepkiler Büyüyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Shiba Topluluğunda Tepkiler Büyüyor Piyasaya bir meme token olarak sürülen ve özellikle DogeCoin (DOGE)’in parladığı dönemde adından sıkça söz ettirerek popüler bir ivme yakalayan Shiba Inu (SHIB) topluluğunda tepkiler artmaya devam ediyor. En son Shiba Inu (SHIB) geliştiricileri Shibarium isimli Layer 2 ağı devreye almış ve bu ağ üzerinde şu ana kadar 9 milyonun üzerinde işlem gerçekleştirilmişti. Ancak tüm bunlara rağmen topluluk geliştiricilerin yavaşlığından ve topluluğa verilen sözlerin tutulmadığından şikayetçi.

Shiba Topluluğunda Tepkiler Büyüyor

Büyük sansasyonel söylemlerle piyasaya sürülen Shibarium ile Shiba Inu’da mevcut yakım mekanizmasının otomatikleştirilmesi sağlanacaktı. Shiba Topluluğunda Tepkiler Büyüyor Halihazırda böyle bir yakım mekanizması bulunmuyor. Tamamen gönüllülük esasına bağlı olarak kullanıcılar yakım adresine Shiba Inu (SHIB) gönderiyorlar.

Shibarium devreye tam olarak alındığında Shiba ekosisteminde Shibarium’dan kaynaklı yakım miktarının yıllık trilyonlarla ifade edileceği söylemleri sıkça dolaşıyordu. Ancak topluluğun önde gelen isimleri tarafından son günlerde paylaşılan bilgilerde yıllık 500 milyar adetlik bir yakımın gerçekleştirilebileceği öngörülüyor. Bu durumda da 10 yıl içerisinde dolaşımda bulunan Shiba Inu (SHIB) arzının sadece %0.5’i yakılabilmiş olacak. Daha önce yılda 111 trilyon Shiba Inu yakılabileceği varsayımsal olarak belirtilmiş ama hiçbir zaman doğrulanmamıştı.

Shiba Inu

Halihazırda Shiba Inu yakım durumu ele alındığında projenin yaklaşık 410 trilyonluk bölümünün yakıldığı görülüyor. Bu yakım miktarı ile projenin %41’lik bölümü piyasadan kaldırılarak yakılmış durumda. 15 milyar adette stake sistemine dahil edilmiş Shiba Inu bulunuyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Giriş Yap

Bilge Yazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!