AVAX Yakımları Artıyor

AVAX Yakımları Artıyor
AVAX Yakımları Artıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AVAX Yakımları Artıyor Avalanche ağı üzerinde işlem yapılabilmesine olanak sağlayan ve hemen hemen her işlemin bir nevi yakıtı gibi işlev gören AVAX yakımları gün geçtikçe artmaya devam ediyor. İlk piyasaya çıktığı günlerde yakım mekanizmasını devreye sokan, ancak ağın bilinirliği ve kullanım azlığı sebebiyle yakım miktarları çok düşük kalan proje, o zamanda sıkça eleştirilerin odağında olmuştu. Günümüzde ise bu durum tersine dönmüşe benziyor.

AVAX Yakımları Artıyor

Avalanche ağı üzerinden yapılan gönderimlerin hem maliyet açısından diğer ağlara oranla daha düşük olması hem de hız faktörü nedeniyle çeşitli kripto paraların borsalar üzerinden transferlerinde Avalanche ağı yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır.

AVAX Yakımları 2.3 milyonu Geçti

AVAX yakımları temel prensipte, pek çok projede olduğu gibi yapılan işlem sayısı ile doğru orantılı olarak artmaktadır. AVAX ağı üzerindeki projelerin sayısının ve bununla birlikte işlem sayısının da gün geçtikçe artması sebebiyle, her işlemde bir miktar yakılan AVAX oranında da artış meydana gelmiştir. AVAX Yakımları Artıyor  Bu güne kadar toplamda yaklaşık 2.35 milyon AVAX yakılarak dolaşımdan sonsuza kadar çıkarılmıştır. Bu yakıma bugüne kadar ki en büyük katkı Crabada isimli bir yengeç savaş oyunu tarafından yapıldı. Bu oyunda yapılan işlemler nedeniyle gerçekleşen toplam AVAX yakımı 500 binin üzerinde.

AVAX Büyük Yakım

AVAX yakımı özelinde, AVAX piyasaya çıktığı günden beri gün bazından yapılan en büyük yakım 11 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Bahse konu gün 29.511 AVAX yakılmıştır. Özellikle bir ağ yükseltmesi zamanına denk gelen bu tarihte, AVAX’ın üzerine yerleşik merkeziyetsiz proje sayısında ciddi artış gerçekleşti. Bu sayede tüm zamanların en yükseği bir AVAX yakımı gerçekleşmiş oldu. Şuan ortalama günlük 5- 10 bin civarında AVAX yakımı gerçekleşmektedir.

Özellikle AVAX C Chain üzerinde yerleşik USDT (Tether) sözleşmesinin aktif olarak borsalar arası transferde kullanılmasıyla, AVAX’ın aktarımlarda kullanımında ciddi artış meydana gelmiş ve bu durum özellikle 2023 yılının başlarında yakım miktarında AYI dönemine oranla bir yükseliş ivmesi yakalanmasına sebep olmuştur.

AVAX ilk piyasaya çıktığı dönemde çeşitli aksilikler yaşamış olsa da günümüzde Dünya’nın en büyük projelerinden biri olarak kripto para piyasasında yer edinmeyi başarmıştır. Özellikle erken dönem yatırımcılarına çok ciddi oranlarda kar elde ettiren proje, bir dönem zor günler geçirmiş ve ağ güvenliği konusunda çeşitli problemler yaşamıştır. AVAX Yakımları Artıyor  O dönem ciddi bir düşüş trendine giren Avalanche halihazırda TOGG dahil olmak üzere güvenlik konusunda blockchain teknolojilerinin kullanımında tercih edilen bir ağ konumundadır.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Giriş Yap

Bilge Yazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!