SEO Penguen için 5 Strateji

google penguen 300x225 SEO Penguen için 5 StratejiBildiğimiz gibi Google algoritması sürekli değişiyor ve algoritma arama yapan kullanıcılara daha iyi sonuçlar verebilmek için kendini daha da iyi bir hale sokuyor. Artık neredeyse insan zekasıyla baş eden Google bize son hamlesini de Penguen güncellemesi ile yapmıştı. SEO için Penguen çok etkili bir değişim olmuştu ve bazı bildiğimiz gerçeklerin hepsi tersine dönmüştü. İşte şimdi SEO Penguen‘i ile başa çıkabilmek için tam 5 Farklı strateji.

Yazımızda 5 aynı element ve farklı stratejiler üzerinde yürüyeceğiz.

1.  SES

Yazdığınız içeriklerin çok olması önemli değil kaliteli olarak ses getirebilmeleri önemlidir bununla birlikte bunların Sosyal Medya üzerinde de ses getirmesi demek rakiplerimizden bir adım daima ilerde olmamız demektir.

2. Link inşası

Link inşası yani backlinklerimiz link wheellerimiz kısacası almış olduğumuz her linkin değeri ne kadar her gün düşüyor denilse de bu pek gerçekçi değildir. Önemli olan linklerinizin sayısı değil linklerinizin kalite ve uyumudur.

3.  İçeriğiniz

İçeriğinize daima en çok özeni gösterin verebildiğiniz zamanın büyük kısmını ona ayırmaya çalışın. En önemlisi içeriğinizi botlar için değil insanlar için yazmaya özen gösterin. İnsanların bu içerikler üzerinde zaman geçirmesi er yada geç mutlaka Google’ ın taktirine nail olacaktır.

4.  Bütün olarak düşünmek

Sitenizin bir bütün olduğunu aklınızdan çıkarmayın, Sitemap ve SEO çalışmalarına da önem verin hiç birşey yapmadan beklemek size yine hiç birşeyi getirecektir.

5.  Sosyal Paylaşımlar

Blogunuza elinizden geldiğince Sosyal paylaşım butonları ekleyin ve Google+1 üzerine baskı kurarak ziyaretçilerinizin +1 yapması için teşvikte bulunun

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. SEO Penguen için 5 Strateji için yorumda bulun

    SEO Penguen için 5 Strateji için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SEO Penguen için 5 Strateji için ilk yorumu yapabilirsin.