Rahim kanseri nedir? 

Rahim kanseri nedir? 
Rahim kanseri nedir? 
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rahim kanseri nedir? Sorusunda söylenecek olan ilk bilgi bu olması gerekirken aynı zamanda ortalama olarak 50’li yaşlarda ortaya çıkan bir kanser türü olduğunu da unutmamak gerekir. Kanser türleri arasında en sık görülen kanser hastalıkları içerisinde dördüncü sırada bulunan rahim kanseri sadece kadınlarda görülen bir hastalık türüdür.

Rahim Kanseri

Öncelikle rahim ağzı bölümünde başlayan ve zamanla rahim içerisine ve yumurtalıklara kadar uzanan bu zararlı hücreler en sonunda doğurganlığı tamamen bitirmektedir. İleri yaşlarda görülmesi sık rastlansa da rahim kanseri her yaştan kadında görülebilecek bir hastalık olmaktadır. Rahim kanseri sadece rahim bölümünde değil ilerleyen aşamalarda başka organlara da sıçrayan bir yapı oluşturmaktadır.

Her kanser türünde olduğu gibi rahim kanserinde de erken tanı be teşhis son derece önemli olmaktadır. Ölümcül bir hastalık olması ile bilinen rahim kanseri aslında doğru tedavi ve iyi bir bakımla atlatılabilecek bir hastalık türü olmaktadır.

Rahim kanserinin birçok nedeni bulunmaktadır. Rahim kanseri nedir? Rahim kanserini tetikleyen nedenler arasında ise öncelikle hastalıklar gelmektedir. Diyabet, tansiyon, şişmanlık ve hiç doğum yapmama gibi durumlar rahim kanserini tetikleyen noktalar olmaktadır. Tabi bunların dışında alkol sigara, C vitamini eksikliği, 20 yaştan önce cinsel ilişki yaşanması ve bunun sıklıkla tekrarlanması gibi durumlar rahim kanseri oluşturmaktadır.

Doğru beslenme, hastalıklardan korunma, sağlıklı bir yaşam ve düzenli zamanında yaşanan cinsel ilişki rahim kanserinin önlenmesinde etkili olacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Giriş Yap

Bilge Yazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!