Nereye Yatırım Yapmalı

Nereye yatırım yapmalı
Nereye yatırım yapmalı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nereye yatırım yapmalı sorusunun cevabını arayan milyonlarca insan var günümüzde. Bunun sebebi globalleşen ve teknolojiyle beraber yatırım kaynaklarının artmasıyla insanların kafaları karışmış durumda.

Ülkemizde doların ve diğer para birimlerinin hızlı artışı ve TL’nin değer kaybetmesiyle insanların yatırım yaparken daha dikkatli olması gerekiyor. Bu sebepten ötürü enflasyonda nereye yatırım yapmaları gerektiğini bilmeliler.

Nereye Yatırım Yapmak Mantıklı

Burada dikkat edilmesi gereken en temel noktalardan bir tanesi elinizdeki para yatırım yapılacak para miktarı ve hedeflediğiniz yatırım zamanı. Bunları hesaplayarak yatırım yapmanız her zaman daha faydalıdır. Ayrıca ek olarak kısa sürede yüksek para kazandırma vaadiyle size yaklaşan insanlardan uzak durmanızda fayda var. Kısa sürede yüksek miktar kazanmak diye bir şey yoktur.

  • Yatırım yaparken dikkat etmeni gereken ilk konu paranızı asla nakit olarak elinizde tutmamalısınız. Ülkelerde enflasyondan dolayı para birimleri her yıl belli oranlarda değer kaybetmektedirler. Bu yüzden para sabit durduğu sürece her saniye değer kaybetmektedir.
  • Bir diğer yapılmaması gereken büyük hata ise döviz borcu olan kuruluşlara yatırım yapmak. Bu şirketlerin gelirleri bulundukları ülkelerin yerel para birimindeyse ve borçları da döviz üzerinden ise o zaman batma ihtimaller ive zarar etme ihtimalleri çok yüksektir. Bu sebepten ötürü de bu kuruluşlara karşı dikkatli olmakta yarar var.
  • Günümüzde ciddi oranda adından söz ettiren ve gelir kaynağı olarak görülmeye başlayan kripto paralara hâkim değilseniz kesinlikle yatırım yapmamalısınız. Nereye yatırım yapmalı Bu konuda herhangi bir bilgi birikimi olmadan ve ayrıca bu konuya bir uzman gözüyle analiz yapabilecek deneyime de sahip olmadan girmek tehlikelidir.
  • Bunların yanında yatırım yapmak istediğiniz zaman garantili yöntemlerin en başında altın yatırımı gelmektedir. Altının arzı sınırlıdır. Dünyada belirli bir miktarda bulunan altının değer kaybetmesi mümkün değildir. Altın zorlu ekonomik dönemlerde paranın değerini korumak için oldukça iyi bir yöntem olarak kullanılmaktadır.
  • Bunların yanında yatırım yapmak için en faydalı yöntemlerden bir diğeri de döviz geliri elde eden ve ihracatı güçlü olan şirketlere yatırım yapmaktır. Dolar kuru ve Euro kuru ne kadar yükselirse yükselsin bu şirketler dolar ve diğer değeri yüksek para birimleriyle ticaret yaptıkları için değer kaybetmeleri söz konusu değildir.
  • Bunların yanında çerez yatırım denilebilecek bir yatırım olan gayrimenkul yatırımı bulunmaktadır. Saydığımız diğer yatırım seçeneklerine göre çok fazla para kazandırmasa da paranın değerini kaybetmesini önlemektedir.

Yatırım yaparken her zaman dikkat edilmesi gereken bir konuda yatırımı bilmediğiniz yerlere yapmamanızdır. Nereye yatırım yapmalı Yatırım tecrübeli olunan konularda yapıldığı zaman değerlidir. Ayrıca yatırım çeşitlendirildikçe faydalı olmaktadır. Bir yatırımdan para kaybederken yapılan başka bir yatırımdan para kazanılabilir.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Giriş Yap

Bilge Yazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!