E Ticaret Nasıl Yapılır ?

E Ticaret Nasıl Yapılır ?
E Ticaret Nasıl Yapılır ?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

E Ticaret Nasıl Yapılır ? Elektronik Ticaret son dönemlerde  üretici ve tüketicilerin buluştuğu en büyük pazardır. Artık tüketiciler e ticaret üzerinden istedikleri ürüne çok rahat biçimde ulaşabilmektedir. Bu nedenle e ticaret sitelerine olan ilgi ve talepler her gün artmaktadır. Bu talepte pay almak isteyen birçok kişi e ticaret pazarında faaliyetler de bulunmak istemektedir. E Ticarette faaliyette bulunmak isteyenler öncelikle e ticaret süreçleri hakkında bilgiye sahip olmaları gerekir.

E Ticaret Nasıl Yapılmalıdır;

E Ticaret ile ürün satmak isteyen kişi bir e ticaret sitesi kurarak ya da e ticaret pazar yerlerine üye olarak ürünlerini satmaya başlayabilir. Ürün satışından önce ne ürün satılacağına dair iş fikri planlaması yapılarak e Ticarette nasıl ilerleyeceği belirlenmelidir. İş fikrini belirlemek için;

• E Ticaret İstatistiklerini

• E Ticaret Trendlerini

• E Ticaret ürün tavsiyelerini

• Yurt dışı e Ticarette satılan ürünleri

• E Ticaret platformunda en çok satılan ürünlerin araştırması yapılmalıdır.

Böylelikle ne iş yapılacağına dair iş fikri oluşturulmuş olur. E Ticarette satılacak ürün belirlendikten sonra ürün satışıyla ilgili ;

* E Ticaret site kurulumu ve tasarımı

* Ürün stok yönetimi

* Tedarikçi seçimi

* POS ve kargo anlaşmaları

* Lojistik süreç ve dijital pazarlama çalışmaları tamamlanmalıdır .

E Ticaret yapacak kişilerin özellikle kendi hobi ve tecrübelerine uyan ürün seçmesi uygun olacaktır. E Ticaret Nasıl Yapılır ? El emeği ürünler ,Hobi ürünleri, Tasarım ürünleri , Sanat ürünleri , Seramik ürünleri hem maliyet hem de kişilerin tecrübelerine uygun ürünler olacaktır.

E Ticarette başarılı olmak isteyenler markasının özgün olmasına özen göstermelidir. Özgün olan ürünler akılda daha kalıcı olan ürünlerdir. Ürünlerde ki logo tasarımı en önemli konudur.

Pazar Analizi ürün satışı yapanların hedef  müşteri kitleleri hakkında bilgi sahibi olmasıdır. Müşterilerin toplumsal durumları,  sosyo ekonomik yapıları bilindiğinde ürün pazarlaması çok daha kolay olacaktır.

Rakip araştırması; Faaliyet gösterilecek alanda ki rakipleri tanımak bu sektörde farklı nasıl olunur size onu öğretecektir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Giriş Yap

Bilge Yazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!