Diş ağrısı nasıl geçer?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diş ağrısı nasıl geçer? Diş ağrısı genelde dişte ve çenede meydana gelen ve insanları günlük yaşamda çok rahatsız eden bir rahatsızlıktır. Dişte ve çevre dokularında bakteriyel enfeksiyonlar sonucunda meydana gelen diş apsesi ağrının temel sebeplerindendir.

Diş ağrısı nasıl geçer?

Diş soğuk ve tatlı ürünlerde sızlama ve hassasiyet oluşturuyorsa bu çürüğün var olduğunu belirtir .Eğer sıcak maddelere karşı bir rahatsızlık varsa genelde enfeksiyon veya sinüzit gibi rahatsızlığı gösterir. Böyle bir durumda hekim kontrolünde antibiyotik tedavisi uygulanır apse küçüldükten sonra diş hekimi uygun tedavi yöntemini uygular.

Diş ağrısına ne sebep olur?

Diş ağrısına sebep olan en önemli etken ağzımızda bulunan bakterilerin unlu ve şekerli gıdalarla mine dokusunu açarak bir oluk oluşturmaları en büyük sebeptir. Tükürük salgısı az olan kişilerde genelde diş çürüğü daha çabuk oluşur. Diş ağrısı nasıl geçer? Bu nedenle bu kişiler dişlerine daha sağlıklı bakmaları gerekiyor. Diş ağrısına sebep olan bir sürü etken bulunmaktadır. Bunlar; diş eti çekilmesi, enfeksiyon, yirmilik dişin doğru bir şekilde çıkmaması, çürük çene morfolojisindeki sıkıntılar temel sebeplerdir.

Diş ağrısına iyi gelen doğal çözümler nelerdir?

  • Karbonat
  • Diş ipi kullanma
  • Elma sirkesi
  • Buz terapisi
  • Karanfil
  • Sarımsak
  • Karanfil yağı
  • Tuzlu su

 Diş apsesi tedavisi nasıl olur?

Bakteriyel enfeksiyonlar sonucunda meydana gelen içi dolu ceplerdir. Diş ağrısı nasıl geçer? Farklı bölgelerde ağrıya sebep olabiliyor. Örneğin kulakta ve boyunda ağrıya sebep olabiliyor.

Diş enfeksiyonu neden olur?

Diş eti rahatsızlığı, çok fazla şekerli ürünlerin kullanımı ve ağız içi hijyenin aksatılmasi sonucu oluşur.

Diş ağrısında nasıl bir yol izlemeliyiz?

Diş ağrısının altında yatan sebebi ve tedavi yöntemi iyi seçilmelidir bu yüzden diş ağrımız veya dişimizde çürük varsa en yakın bir diş hekimine ugramalıyız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Giriş Yap

Bilge Yazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!