«
Oturma Odasına Uygun Rahat Dekorasyonlar

Oturma Odasına Uygun Rahat Dekorasyonlar Oturma odası evin neredeyse en çok vakit geçirilen alanı olduğu için rahat ve konforlu bir alan olması gereken evin odak noktasıdır. Bu nedenle şık ve göze hitap eden estetik bir dekorasyonun yanında rahatlığın da es geçilmediği bir dekorasyon seçilmelidir.

Oturma Odasına Uygun Rahat Dekorasyonlar

1)Oturma Grubu

Oturma odasında rahatlık ve konfora önem veriliyorsa öncelikle karar verilmesi gereken şey oturma odasının temeli diyebileceğimiz oturma grubu mu yoksa köşe takımı mı kullanılacağı konusudur. Oturma Odasına Uygun Rahat Dekorasyonlar Kalabalık bir aileye sahipseniz oturma grubu seçmek köşe takımı seçmekten daha mantıklıdır; çünkü köşe takımı her ne kadar şık ve modern bir görüntüye sahip olsa da dip dibe oturmayı zorunlu kılan ve sınırlı alan da çok sayıda insanın bulunmasına neden olan bir yapıya sahiptir. Bu yüzden kalabalık ailelerin oturma grubu seçmesi daha kullanışlılık açısından daha mantıklı olacaktır.

Kalabalık olmayan bir ailenin ise (2 veya 3 kişi) köşe takımı kullanması herhangi bir soruna neden olmayacaktır. Oturma grubu veya köşe takımının günlük kullanıma uygun bir renge ve dokuya sahip olmasına dikkat edilmelidir. Örneğin çok açık renk koltuk takımı kullanımı, sürekli kullanılan bir alan olan oturma odası için pek uygun olmayacaktır. Bunun yerine daha koyu veya en azından beyaz değil de gri, krem, sütlü kahve gibi renklerin seçilmesi oturma odasının kullanımını kolaylaştıracaktır. Süet veya kumaş gibi günlük kullanıma uygun dokuya sahip bir oturma grubu tercih edilmelidir.

2)Televizyon ve Televizyon Ünitesi

Oturma odasında rahatlık ve konfor için televizyonun oturma grubuna uygun bir yükseklik seviyesinde bulunmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca televizyon ünitesinin göz yormaması için gereksiz ayrıntılarla dolu ve karmaşık bir görüntüye sahip olmaması, sade olması gerekir. Oturma odasına uygun büyüklükte televizyon seçimi de önemlidir.

3)Aydınlatma

Ferah bir oturma odası için oturma odasının dekorasyonunu odaya uygun tarzda ve boyutlarda bir avize seçimi ile tamamlayabiliriz. Doğal ışık konusunda şanslı olmayan bir oturma odasına sahipsek aydınlatmaya daha da önem vermek durumunda kalabiliriz.

4)Halı ve Perde Seçimi

Oturma odasının genel tarzına ve rengine uygun halı ve perde seçimi önemlidir. Halı ve perdenin renklerinin birbirine uyumlu olması ve aşırı desenli olmaması da odadaki rahatlığın sağlanması noktasında önem arz edecektir; çünkü aşırı hareketli desenlere ve renklere sahip halı ve perde

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.