Kripto Yatırımcıları İçin Destek ve Direnç Seviyelerini Kullanmanın Yolları Neler?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Yatırımcıları İçin Destek ve Direnç Seviyelerini Kullanmanın Yolları Neler? ; Kripto para piyasasında destek ve direnç seviyelerini kullanarak nasıl kar getirisi olan bir yatırım yapılabilir?

Kripto Yatırımcıları İçin Destek ve Direnç Seviyeleri

Alım satım kazanç süreci, düşükten alıp piyasalar yükseldiğinde satmaktan ibaret sadece ve basit bir süreçtir, ancak bir çok yatırımcı için bu süreç daha çok roket biliminden daha da zorludur. Yalnız bunu alım satım kazanç seviyesini gerçekleştirmenin en temel ve kolay yollarından biri ilgili kripto paranın destek ve direnç seviyelerini doğru kullanmanın yolundan geçer.

Kripto Paralarda Destek Ve Direnç Noktası Nedir?

Kripto yatırımcılar destek ve direnç seviyelerini tespit ettikten sonra piyasaya girişlerini ve çıkışlarını gerçekleştirirler. Destek ve direnç konusunda fikir sahibi olmanız piyasanın her koşulunda size faydalı olur.

Destek Seviyeleri Nelerdir?

Destek seviyeleri, alıcı konumundaki yatırımcıların taleplerinin satıcı konumundaki yatırımcı arzlarını emdiği ve fiyatların düşüşüne engel olacak bir set oluşturdukları noktaya denir. Bu belirlenen konumda boğa koşusu yapan yatırımcıların, fiyatların artık düştüğü ve alım için en uygun noktanın geldiği düşüncesiyle daha fazla düşmeyeceği inancıyla satın almaya meyilli oldukları noktayı temsil eder.

Diğer taraftan piyasanın ayı konumundaki yatırımcılarının da piyasaların bu konumda toparlanacağı düşüncesiyle satışlarını durdurdukları noktadır.

Her iki koşulda da gerçekleşen nokta destek noktası olarak tanımlanır.

Direnç Seviyeleri Nelerdir?

Direnç seviyeleri, destek seviyelerinin tersi olarak kabul görür. Çünkü piyasa arzının talebi aştığı düşüncesi ve yukarı hareketin durdurulduğu seviyeyi teşkil eder.

Direnç seviyeleri, daha düşük konumdan alım yaparak piyasaya giren yatırımcıların kar elde ettiğini ve agresif olarak piyasayı kollayan ayıların, yukarı yönlü rallinin artık yeterince uzadığını ve geri çekilmelerin gelmeye hazır olduğuna inandıkları koşullarda gerçekleşir. Piyasa arzı yatırımcıların talebini aştığı an yukarı yönlü ralli durmuş ve piyasa terse dönmüş olur.

Destek ve Direnç Seviyeleri İçin Önemli Detaylar

Bir kripto para piyasası analiz edilirken, yatırımcılar kazanç oluşturabilecekleri makul alım ve satım yerlerini belirleyerek hareket edebilmeliler.

Piyasaların yükseliş trendinde, yatırımcılar destek seviyelerinden alım yapmayı kollamalı ve piyasa düşüş trendlerinde ise ilgili direnç noktalarında piyasa dışına çıkmalıdırlar.

Destek ve direnç seviyeleri durağan değildir. Profesyonel yatırımcılar stop emirleri için tecrübesiz yatırımcıları her koşulda avlamaya çalışacaklardır. Bu sebeple yatırımcılar piyasanın kurtları tarafından yok edilmeyecek şekilde stop emirlerini belirlemelidirler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Giriş Yap

Bilge Yazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!