KRİPTO VARLIKLARIN ALIM SATIMINDA İZLENMESİ GEREKEN METOD

kripto
kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kripto varlıkların alım satımında izlenmesi gereken metodu İyi bir yatırımcı, ciddi yatırımlar yapmadan önce gerekli eğitimleri almalı, grafik okumasını öğrenmelidir. Grafikleri okumak veya çizmek yetmeyeceği için günlük güncel kripto gelişmeleri takip edilmeli, buna göre hamleler gerçekleştirilmelidir. Kullanılan indikatörlerden size en uygun olanı satın alınmalı ve bunlar üzerinden işlem açmanız gerekmektedir. Ayrıca portföyünüzü en az 20 farklı coine bölmeli ve her zaman nakit para tutmanız gerekmektedir. Kademeli alımlarla fiyat ortalamanızı düşürmeniz ve riski olabildiğince minimalize etmeniz gerekmektedir. Kendi insiyatifinizle belirleyeceğiniz 20 farklı coine yapılan kademeli yatırımlarda satış fiyatlarını da önceden belirleyerek ve buna uygun emirler girerek işlemler açmanız gerekecektir.

Hiçbir zaman zararına satış yapılmamalı gerekirse uzun bir zaman aldığınız fiyata dönmesi için sabırla beklemeniz gerekecektir. Bundan dolayı yapacağınız alımların olabildiğince dipten olması ve fomoya kapılmamanız yatırımcı için çok önemlidir. Çok yüksekten alımlar yapıldığı zaman zararına satışlar gerçekleşebildiği gibi sabırla bekleyen yatırımcı da portföyü zararda olduğu ve nakit parası kalmadığı için ileride doğabilecek fırsatları kaçırmaktadır. Bundan dolayı sabırla gerekirse uzun bir zaman dip fiyatlardan alabilmek için piyasanın aşağıya yönlü kırılımını beklemek gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki; piyasa her zaman verdiğini geri alır.

Alamadığınız fiyatlara her zaman geri dönüş mümkündür. Ancak çok yüksekten aldığını zaman telafisi mümkün olmayabilecek zararlara sebebiyet verebilecektir. Satışlar da kademeli olacağından örneğin alış fiyatınızdan iki katına çıkmış bir coinin yarısını satmanız size ana paranızı bir köşeye koymanızı sağlayacaktır. Daha sonrasında yine aynı taktiklerle ve kullanılan indikatörlerle alımlar gerçekleştirerek kısa sürece portföyünüzde ciddi büyümeler sağlayabileceksiniz. Unutmayın piyasa her zaman alım için fırsat verir. Fırsat için yapılması gereken tek şey; sabırla beklemektir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Giriş Yap

Bilge Yazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!