Dijital Pazarlamayı Sektöründe Uzman Mustafa DURNA’ya Sorduk.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çağımızın en önemli bir o kadar gerekli pazarlama ve müşteri edinme aracı Dijital pazarlama ve E dünyada kaybolmamak için işletmenizin mutlaka bir uzman yardımı ile gerekli dijital pazarlama ile nasibini alması gerekmektedir. Bunun için değerli okurlarımıza önereceğimiz Dijital Pazarlamayı Sektöründe Uzman Mustafa DURNA’ya Sorduk.

Dijital Pazarlamayı Sektöründe Uzman Mustafa DURNA’ya Sorduk.

 • Değerli işlerinizden ve kendinizden bahseder misiniz, Birde Dijital Pazarlama nedir kısaca bizleri bilgilendirirseniz memnun oluruz.

 

 • mustafa durna
  mustafa durna

  Öncelikle biraz kendimden bahsetmek isterim; Ben Mustafa Durna, Üsküdar doğumlu olup halen İstanbul’da yaşama serüvenim devam ediyor. 2015 yılından bu yana Dijital Pazarlama sektöründe Google Ads, sosyal medya reklamcılığı, e-posta reklamcılığı vb. kanallarda hizmetler veriyorum. Şuan Türkiye’nin önde gelen büyük markalarına bağlı olduğum dijital performans ajansında hizmetler sunarak çalışmaktayım.

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama terimi, uzun akademik açıklamalar gerektirmeyen açık bir tanımdır: dijital kanalları kullanan etkili bir pazarlama yöntemi. Bu kanalların önde gelenleri; İnternet, sosyal medya ve mobil platformlar.

Pazarlamanın temel ilkeleri hala yürürlüktedir ve geçerlidir. Bununla birlikte, üretim ve hizmete dayalı geleneksel pazarlamayı geride bırakan yeni bir yaklaşım yaratılmakta ve müşteri deneyimini arttırmak ve etkileşimli markalar oluşturmak için çaba harcanmaktadır. Günümüzde, dijital pazarlama, tüketici davranışına benzersiz yaklaşımı ile sadece yeni bir pazarlama trendinden daha fazlasıdır.

Dijital Pazarlamanın Kullanım Alanları Nelerden Oluşur?

 • İnternet sitelerinde
 • Blog yayınlarında
 • E-kitaplar ve teknik sözlüklerde
 • İnfografikler
 • Etkileşimli araçlar
 • Sosyal medya kanalları (Facebook, LinkedIn, Twitter, Instagram vb.)
 • Kazanılan çevirim içi kapsam (PR, sosyal medya ve incelemeler)
 • Çevirim içi broşürler ve ders kitapları
 • Marka varlıkları (logolar, yazı tipleri, vb.)

Dijital Pazarlamanın Bölümleri

Goole Ads (Adwords)
Sosyal Medya Reklamcılığı Facebook & İnstagram Reklam
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
Online PR Çalışmaları
Mail Marketing
Pay-Per-Click (PPC)
Sosyal Medya Pazarlamacılığı
Inbound Pazarlama
İçerik Pazarlama

Dijital Pazarlamanın Faydaları Nelerdir?

Çoğu çevrimdışı pazarlamanın aksine, dijital pazarlama, pazarlamacıların gerçek zamanlı sonuçları görmesini ve işlemlerin daha kısa sürede çözülmesine olanak sağlamasını sağlayacaktır. Örneğin: Bir gazeteye ilan verdiyseniz, kaç kişinin bu sayfayı okuduğunu ve reklamınıza dikkat edip etmediklerini tahmin edebilirsiniz. Ayrıca, reklamın herhangi bir satıştan sorumlu olup olmadığını da öğrenemezsiniz. Öte yandan, bu ölçümleri Dijital Pazarlama ile yapmak oldukça mümkündür.

Kısaca Sizlere : dijital pazarlama, Google Ads, Sosyal Medya Reklamcılığı, SEO gibi kurumsal ve bireysel işletmeleriniz için Dijital Pazarlama alanında destekler sunarım

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Giriş Yap

Bilge Yazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!