16 Jant Bisikletler İçin Önerilen Yaş

16 Jant Bisikletler İçin Önerilen Yaş Bisiklet alırken, bisikletinizin rahatlığı ve sürüş konforu açısından bisiklet seçimizi bilinçli ve doğru yapmalısınız
16 Jant Bisikletler İçin Önerilen Yaş Bisiklet alırken, bisikletinizin rahatlığı ve sürüş konforu açısından bisiklet seçimizi bilinçli ve doğru yapmalısınız
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

16 Jant Bisikletler İçin Önerilen Yaş Bisiklet alırken, bisikletinizin rahatlığı ve sürüş konforu açısından bisiklet seçimizi bilinçli ve doğru yapmalısınız. Çünkü bisiklet seçimi doğru yapılmazsa, bu durum sizin için çeşitli zorluklara yol açabilir. Örneğin bir bisikletin boyu size uygun değilse o bisiklete binmekte ve bisikleti sürmekte zorlanabilirsiniz. Bisikletin dış görünüşü çok iyi olsa da size uygun olamayan boyu nedeniyle bisikleti kullanamazsınız. Ayrıca bisiklet alırken ne amaçla aldığınızı da belirlemelisiniz. Örneğin alacağınız bisikleti her gün kullanacaksanız, bisikletin rahatlığına ve kalitesine büyük önem göstermeniz gerekir.

16 Jant Bisikletler Hangi Yaş İçin

Yaş, boy ve kilonuza ideal bisiklet tercihi: 4-7 yaş arası oldukça uygundur. Ağırlık 11-12 kg’ı geçmemelidir ve bisikletin boyutu arttıkça hızı da artacaktır. Frenlerin daha iyi korunabilmesi için fren kolu alüminyumdan, lastiklerin ise sürtünmenin daha az olması için pürüzsüz ve dişsiz olması gerekir. Direksiyon simidi ve koltuk ayarı daha hassas olmalıdır. İki tekerleğin tam olarak dengelenmesi için takviyeli tekerlek düzenli aralıklarla bir inç yukarı çekilmelidir, böylece takviyeli tekerlek gerekli değildir. Diğer ekipmanlar 12-14 tekerlekli bisiklet ile aynı olmalıdır.

16 Jant Bisiklet İyi Midir?

16 jant bisiklet özellikle çocuklar için tasarlanmıştır. 4 ila 7 yaşındaki çocuklara konforlu bir sürüş deneyimi sağlar. Çocuklarımız için hepimiz en iyi seçimleri yapmak isteriz. Bu da çocuklarınız için seçebileceğiniz en uygun bisiklet modeli olarak karşınıza çıkıyor.

Jant Gruplarına Göre Bisiklet Tercihleri

Kendiniz için seçeceğiniz en uygun jant bisikleti, sizin ve bisikletiniz için önemlidir. 16 Jant Bisikletler İçin Önerilen Yaş Seçilmiş olan en iyi tercihlerde bisiklet için en iyi rahatlık ve konfor ortamı sağlanmış olur. Jant seçimi, bisikletin bazı önemli özelliklerini etkiler. Bu durum normal karşılanırsa, sürücü için kötü sonuçlar oluşabilir. Buna örnek verecek olursak eğer kilonuza uygun bir bisiklet seçimi yapmazsanız, bisiklet kaldırması gereken maksimum ağırlığın fazlasını kaldıracağı için çökmeler ve yamulmalar meydana gelebilir. Eğer boyunuza uygun bir bisiklet seçimi yapmazsanız bisiklet size ya küçük ya da büyük geleceğinden sürüş yapmakta zorlanırsınız. Jant seçimimizi yaşımıza, boyumuza ve kilomuza göre olarak yapmalıyız.

Jant Nedir?

Jant, bir tek bisikletlerde bulunmayan, tekerleğe takılan, çember şeklindeki bölüme verilen isimdir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Giriş Yap

Bilge Yazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!