Türkiye’de En Karlı Yatırımlar

Türkiye’de En Karlı Yatırımlar
Türkiye’de En Karlı Yatırımlar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de En Karlı Yatırımlar Türkiye gibi ekonomi zemini çok kaygan olan ülkelerde karlı yatırımları bulmak kolay bir iş değildir. Özellikle küçük yatırımcılar güven sorunu nedeniyle ciddi zorluklar ile karşılaşmakta ve ne yapacağını tam olarak kestirememektedir.

Türkiye’de En Karlı Yatırımlar

Sizde Türkiye’ de en karlı yatırımlar konusunda araştırma yapıyorsanız ve zarar etmek istemiyorsanız bu yazımız tamda size göre.

Türkiye’ de en karlı yatırım öncesi

Türkiye ekonomik olarak çok sarsıntılı ve temeli sağlam olmayan bir ülke olduğu her seferinde görülmektedir. Türkiye’de En Karlı Yatırımlar Ancak diğer bir gerçek var ki kara para ülkeye girdiğinde temiz para kaçar. Buda o ülkenin geleceği konusunda ciddi sorunlara yol açar.

Türkiye’ de en karlı yatırımlar denildiğin ilk akla gelen yatırım borsadır. Ancak borsa manipülasyonları, yaptırımların işlememesi bu karlı alanda dahi insanların uzak durmasına veya güvensizliğine neden olmaktadır.

Bu nedenledir ki piyasaya çıkacak olan her halka arz duyurusuna itibar edilmemelidir. Türkiye’de En Karlı Yatırımlar Ayrıca diğer önemli bir konu ise henüz ismini duymadığınız sadece yükseldiği için alınan hisseler uygun bir yatırım aracı olmayacaktır.

Hisse seçerken nelere dikkat edilmeli?

Türkiye’ de en karlı yatırımlar denildiğinde akla gelen hisse senetleri konusunda çok dikkatli olunması zorunludur. Bu durum tüm dünya ülkelerinde geçerlide olsa Türkiye gibi ülkelerde bu dikkat iki misli daha önemli ve gereklidir. Öncelikle Türkiye’ de hisse alımı yapacaksanız ilk işiniz gündelik yaşamınıza etki etmiş ve duyduğunuz şirketlere yatırım yapmanız gerektiğidir.

Mesela daha önce hiç duymadığınız sadece reklamda şu şirket böyle şöyle diye reklamlarını gördüğünüz halka arz hisselerinden uzak durulmalı. Gündelik yaşamınıza bir bakın hangi şirketin faaliyetlerini görüyorsunuz.

Mesela Akbank, Garanti, Yapı Kredi Bankası gibi bankaları görüyor musunuz? Ya da Türk Hava Yolları veya Pegasus gibi şirketleri görebiliyor musunuz? Evet mi, işte bu şirketlerin hisseleri önemli bir dönemeç olacaktır. Ayrıca doğru bir seçim olacaktır.

Hangi şirketlerin hisseleri alınmaz?

Türkiye’ de en karlı yatırımlar denildiğinde doğru hisseyi seçmek kadar hangi şirketlerin hisseleri alınmaz konusunda da doğru tercihler yapmanız gerekiyor. Hangi şirketin hisseleri alınmamalı konusunda dikkat edilmesi gereken çok sayıda paradigma ve özellikler bulunmaktadır.

Bu özelliklerin her birini tek tek sıralayıp ezberlemeniz gerekmez. Sadece ana mantığını bilmeniz başarılı tercih yapmanıza katkı sağlayacaktır. Türkiye’de En Karlı Yatırımlar Ana mantık; şirketlerin halk kesimi tarafından ne kadar kabul gördüğü ve halk içerisinde halkı etkileyen ne kadar iş yapabildiğini gözlemlemektedir.

Para kazandıracak hisselerin seçimi

Türkiye’ de en karlı yatırımlar konusuna devam ederken para kazandıracak hisseler adımını ana mantık şablonunu bir önceki paragrafta işlemiştik. Şimdi bu ana mantığın işlemesi ve nasıl gözleminin yapılacağına bakmamız gerekiyor.

Bir şirket düşünün güneş enerjisi sisteminde çığır açtığını ve çok önemli büyük projelere imza attığını söylüyor. Bu durumda hiç şirket bilginiz yok ise dahi hemen etrafınıza bakın bu şirketin gerçekten ne kadar projesini duydunuz. Hiç mi? O halde bu şirket doğru bir tercih olamaz. Çünkü sende bir halksın ve sana ulaşmamış, kendini tanıtamamış bir şirket ne kadar başarılı olabilir.

Oysa diğer yandan kendini tanıtmış ve hayatının her anında var olan yüzlerce şirket sayabilirsin. Dolayısıyla senin hayatına etki etmeyen hiçbir şirket doğru şirket değildir.

Hisse senetleri haricinde başka hani yatırım?

Hisse senetleri haricinde başkaca yatırım seçenekleri bulunmaktadır. Mesela vadeli hesaplar, döviz, altın veya gıda seçenekleri. Türkiye’de En Karlı Yatırımlar Gıda yatırımı dediğimde birçok insan bunu anlamıyor veya yanlış anlıyor. Ancak Türkiye’ de en karlı yatırımlar denildiğinde gıda atlanmayacak bir yatırım alanıdır.

Bu alan için çiftçi olmanız gerekmez. Sadece gündelik gıda sorununu çözmeniz yeterli olacaktır. Türkiye’ de enflasyon her geçen gün yukarı yönlü artmaktadır. Bugün alınan bir ürünü yarın daha pahalıya alacağımız kesindir. Ayrıca her insanın tüketmek zorunda olduğu belli bir gıda vardır. Bu durumda gıdanızı henüz zirvede değilken yıllık olarak alıp evinizde depolarsanız zamlardan en az düzeyde etkilenir ve bu nedenle kar elde edersiniz.

Bu yatırım aslında bir önlem yatırımı gelecek olan zamlardan kaçınma yatırımıdır. Türkiye’de En Karlı Yatırımlar Böylece hem temel ihtiyaç malzemelerinizin sorunu çözecek hem de dış faktörlerden kurtulmuş olacaksınız. Dışarıya bağımlılığınız azaldıkça karınız artacaktır. Şu anda Türkiye’ de en karlı yatırımlar denildiğin ilk yapılması gereken yatırımın bu olduğunu unutmadan yatırımlarınızı yaparsanız karlı yatırım yaparak kazançlı çıkarsınız.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

Giriş Yap

Bilge Yazar ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!