«
Kombi Servisi

Kış aylarında sıkça kullanılan kombilerin ve peteklerin bakım ve onarımı konforlu bir ısınma ve enerji tasarrufu bakımından elzemdir. Kombi Servisi Eskiye göre, kalorifer ile ısınan evelerin sayısı çok fazladır. Sağladığı konforun yanı sıra, yüksek doğalgaz faturaları ile hane bütçelerine olumsuz etkileri de olmaktadır. Bunu engellemek ise, son derece kolay. Uzmanlar tarafından yapılan kombi ve petek bakımı ile hem sağlıklı ısınma hem de ciddi oranda enerji tasarrufu sağlamak mümkün olmaktadır.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombilerin marka ve modellerine göre, servis hizmeti sağlayan firmalar vardır. Kombinin yetkili servisine bakım ve onarımını yaptırmak tavsiye edilmektedir. Bu servisin bir bedeli olmaktadır. Bunun yanı sıra, parça değişimi gereken durumlarda da, gerekli parçaların değiştirilmesi ile kombi bakımı tamamlanmaktadır. Bu noktada yetkili servisler, marka hassasiyeti sebebiyle, oldukça pratik çözümler geliştirecek ve işlemi kısa sürede tamamlayacaktır. Kombi bakımının yılda bir defa tekrarlanması, hem cihazın ömrünü uzatacak, hem de verimi arttıracaktır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petekler, ısındığından dolayı, içlerinde partiküller birikir. Pas ve toz partikülleri peteklerde birikiğinde, peteğin belirli kısımlarının ısınmadığı görülür. Bu durumda, petek temizliğinin gecikmeden yapılması önerilir. Uzmanlara göre, yılda en az bir defa yapılması tavsiye edilen petek temizliği son derece pratik ve kısa süren bir işmedir. Petek çıkışına bağlanan makine, peteklere su basar. Böylelikle, peteklerdeki, partiküller, çözümeye başlar. Uygulanan kimyasal madde ile bu parçacıkların, atılması sağlanır. Bu parçacıklar, klozete atılır. İşlem, ortalama, 1-1,5 saat aralaığında tamamlanan işlemden sonra, peteklerin verimi artacaktır.

Kombi ve Petek Bakımı Yapan Firmalar

Kombi bakımı ya da petek bakımı için en doğru hizmet ve en doğru fiyat politikası için refaranslara bakmak anlamlı olmaktadır. Ayrıca, kombi ve petek bakımı yapan firmalar dönemsel olarak kapanyalar yapmaktadır. Bu kampanyaları takip etmek, işlemi daha ucuza yaptırmak bakımından fayda sağlayacaktır.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için girişyapmalısınız.