Son Haberler
Anasayfa > Güncel Konular > En iyi vampir Filmleri
sponsorlu baglantılar

En iyi vampir Filmleri

Daha önce sizlerle En iyi vampir dizileri’ni paylaşmıştık. Bu seferki geniş konumuzda ise en iyi vampir filmleri’ni sizlerle paylaşacağız. Konumuzda vereceğimiz filmler yıllara göre dağınık şekilde sıralanmıştır. Her film gerçekten izlenmeye değer ve zevkli bir vampir filmi izlemek isteyenler için önerimizdir. Google aramaları üzerinde en iyi vampir filmleri konusunda yeterli bir kaynak yoktu o yüzden iyi ve oldukça geniş kapsamlı bir kaynak olması için çalıştık. Umarımda öyle olmuştur işte En vampir filmleri

1- İnterview with The Vampire (Vampirle Randevu) 

interview with the vampire 610x457 En iyi vampir FilmleriVampirle görüşme yada vampirle randevu olarak Türkçe ye çevirilen ve vampir filmlerinin en lerinden diyebileceğimiz bir vampir filmi. 18.YY başlarında vampirliğe adım atan birinin 19.yy’da bunu bir gazeteciye röpörtaj olarak anlatmasıyla film hayat buluyor. İlk olarak bu film Twilight’da olduğu gibi kitap halindeydi ve sonradan filme uyarlandı. Çok güzel bir oyuncu kadrosu bulunuyor. Tom Cruise, Brad ve Banderas bu filmde buluşunca oldukça zevkli bir filme dönüşmüş ilk izleyebileceğiniz vampir filmleri arasında yer alıyor diyebiliriz.

 

2- Twilight (Alacakaranlık)

twilight 610x902 En iyi vampir FilmleriTwilight serisi çıktığı ilk günden beri harika kurgusu ile vampir akımına yön veren eserler arasında oldu ve Filme uyarlandı. Eğer gerçekten izlemeye değer bir vampir filmi arıyorsanız mutlaka Twilight serisini soluksuz izleyeceksinizdir. Edward ve Bella aşkını sanırım duymayan olmadığı için bu film hakkında geniş bir açıklama yapmaya pekte gerek yok aslında :) Edward Ailesi ile birlikte insan hayatına saygı duyan ve onların deyimiyle Vejeterian olarak hayatlarını hayvan kanı ile sürdürüyorlar buda onlara gözlerinin renginin kırmızı değil altın sarısı olmasını sağlıyor. Bella yeni başladığı lisede Edward ile yan yana oturur ve olaylar arkası sıra gelerek  büyük bir Aslanın kuzuya aşkı hikayesine dönüşür. Twilight Breaking Dawn Part 1 2012 en iyi vampir filmleri arasına aday olarak sokabileceğimiz yapımlardan birisi, Twilight Breaking dawn 2. partı ise sabırsızlıkla bekliyoruz. Twilight serisi şuanda tam olarak 4 filmden oluşuyor ve görünüşe göre bunlara 2 twilight filmi daha eklenecek.

3- Nosferatu (Vampir filmlerinin atası)

nosferatu En iyi vampir FilmleriNosferatu vampir filmerinin aslında bir eni değil atasıdır ilk olarak bilinen vampir filmide nosferatudur. Nosferatu isminin bir yanına aslında senaryosuna alışkın olduğumuz Dracula’dır. Film baya eski ve siyah beyaz filmler tarihinden kalm ayrıca film sessiz ve konuşmalar ekrana yansıtılıyor yani eğer vampir filmlerinin atasını izlemek istiyorsanız az biraz filmi izleyecek kadar da ingilizceye sahip olmanız gerekiyor.

 

4-Dark Shadows (Karanlık Gölgeler) 

dark shadows En iyi vampir FilmleriKaranlık gölgeler yeni yapım vampir filmlerinden birisi hatta geçenlerde TRT’de tanıtımı yapılan bir film ben açıkcası oldukça büyük bir zevkle izledim ve bir vampir herhalde galiba bu kadar rahat olabilir diye düşündüm. Paltoyla dışarı çıkan bir vampir görmek istiyorsanız kaçırmadan izleyim derim :) şaka bir yana gerçekten çok güzel bir kurgusu var ve izlenesi bir vampir filmi. Küçükken ailesi zengin olmaya başlayan bir çocuğun nasıl büyüdüğünü ve büyüdüğünde evin hizmetçisi ile yaşadıkları ile film başlıyor. Hizmetçi ye sadece cinsellik için yaklaştığını söyleyen ve onu asla sevemeyeceğini söyleyen kahramanımızı hizmetçi lanetliyor ve bununla birlikte olaylar gelişerek bir yüz yıl sonrasında devam ediyor. Ayrıca başrolde Johny Deep’in olduğunuda hatırlatalım.

5- Lanetliler Kraliçesi

lanetliler kralicesi 610x457 En iyi vampir Filmleri2002 yapımı ve TV’de soluksuz izlediğimiz vampir filmlerinden birisi olsada büyük ihtimalle hafızanızı zorlamanıza rağmen bu filmi atırlayamacaksınızdır. Çünkü aradan 10 Sene gibi büyük bir zaman dilimi geçmiş geçenlerde tekrar izledim ve hatırladığım gibi muhteşem bir filmmiş. Müzik sesi ile uyanan bir vampirin meşhur olması ve diğer vampirleride gün ışığına çıkması için çağrı yapan ve onu öldürmek isteyen vampirler. Gerçekten bu filmde de muhteşem kurguyu yakalayabiliyoruz.

 

 

6- Vegas’ın Vampiri

vegasin vampiri 212x300 En iyi vampir Filmleri

Vegas’ın vampiri gözümüzden kaçmış nadir vampir filmleri arasında yer alıyor. Filmde 300 yıldan daha fazla süre karanlığa ve gölgelere saklanan vampirin Vegas ‘a gelmesi ve artık karanlıktan kurtulmak için kendine bir profesör tutarak bir serum hazırlamasını konu alıyor. Bu sırada tabiki vampir filmlerinin doğası olarak istenmeyen dönüşümler gerçekleşiyor ve olaylar karmaşıklaşıyor. Film neredeyse güzel diyebileceğimiz bir kurguya sahip. Efektleri filmin yapım yılı göz önüne alındığında biraz gerici kalmış ve vampirler bir anda sihirbaz gibi ortadan kayboluveriyorlar bu özellik galiba daha önce izlediğim vampir filmlerinin hiçbirisinde yoktu.

Başka bir özellikte aslında Twilight’ serisinde siyahi vampir karşımıza çıkmıştı tabi bu çok kısa sürmüştü, bu filmimizin başrol oyuncusuda siyahi, yani siyahi bir vampir filmi.  Oldukça değişikliklere yer verilmiş ve yinede değişik ve keyifli bir vampir filmi olarak Vegas’ın vampirini tercih edebilirsiniz.

 

Konumuza bundan sonra her hafta filmleri ekleyerek en iyi vampir filmleri listesini güncelleyeceğiz ve toplamda 50 vampir filmini tanıtan bir konuya sahip olacağız. Lütfen konumuza yorum yapınız.

Yeni  ; 2013′e Kadar Çıkan En İyi Vampir Filmleri Listesine bakmak için tıklayınız

 

sponsorlu baglantılar

3 yorum

  1. Under World . En güzeli diyebilirim .

  2. Karanlık Gölgeleri fena şekilde öneririm. Öyle çok güzeldi ki… Vampir espriler yapıyor ve bu espriler ciddi olaylardan çıkıyor. Gerçektende harika bir filmdi izlemeyenlere aşırı şekilde öneririm :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>