Son Haberler
Anasayfa > Güncel Konular > Edebiyatın eser olarak kabul edilmesi için geçirdiği aşamalar nelerdir ?
sponsorlu baglantılar

Edebiyatın eser olarak kabul edilmesi için geçirdiği aşamalar nelerdir ?

Merhaba Arkadaşlar Lise de Hocalarımızın verdiği ödevler bazen can sıkıntısına neden olabiliyor. Lise Öğrencilerinin istediği üzerine daha önce Resmin eser olarak kabul edilebilmesi için geçirdiği aşamaları ve  Heykelin eser olarak kabul edilebilmesi için geçirdiği aşamaları paylaşmıştık. Bugünde tekrar istek üzerine Edebiyatın eser olarak kabul edilmesi için geçirdiği aşamaların neler olduğundan bahsedeceğiz.

Şimdi öncelikle Edebiyat yazısının eser olarak kabul edilmesi için bazı aşamalar vardır peki bu aşamalar nelerdir ?

nartn 12986 211x300 Edebiyatın eser olarak kabul edilmesi için geçirdiği aşamalar nelerdir ?

İlk olarak araştırma yapacağınız konuyu belirlemelisiniz.

Daha sonra  bu eserin ait olduğu sanat dalı veya dalları ile ilgili bir takım araştırma yapmalıyız. Böylece elimizde bir araştırma konusu ve bu araştırma konusu ile ilgili “güvenilir olmasına dikkat edin” yazılı döküman oluştu.

Şimdi sıra elimizdeki dökümanları okuyup kendi bilgilerimizle harmanlamaya geldi. Peki nasıl harmanlayacağız öncelikle olayı kendi süzgecimizden geçirmemiz, geçmişte yaşanmış ve günümüzde yaşanan olayları esere yansıtmamız gerekir.

Eseri okuyanların eseri okurken düşünmeleri , öğretici olması yada sizin söylemek istediğiniz fikirleri direk olarak okuyucu ile buluşturmanız kısaca eserin üslupu ve içeriği sizin tarzınıza kalmış.

Bu aşamadan sonra  oluşturmuş olduğunuz eseri artık mevcut yarışmalara , sergilere ve yapının ait olduğu sanat dalıyla alakalı olan kurumlara vermeliyiz.

En son yapmanız gereken şey artık beklemektir. Eğer iyi bir eser oluşturduğunuzu düşünüyorsanız bir gün mutlaka farkedileceksiniz.. Unutmayınki en büyük sanatçıların bile değeri öldükten sonra anlaşılmıştır…

Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Sizde bu konudaki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. İyi çalışmalar…

sponsorlu baglantılar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>