Son Haberler
Anasayfa > Güncel Konular > 2012 Vampir dizileri
sponsorlu baglantılar

2012 Vampir dizileri

Özellikle son geçtiğimiz 10 sene içerisinde 0′dan başlayan ve yükselen bir popüler kültür adımı vampir akımı, çünkü 10 sene öncesine kadar vampir dizisi diye bir şey yoktu tabiki buffy hariç ama günümüzde insanlar vampir filmleri ve dizilerini beğenerek takip ediyorlar. Sanırım vampir popüleritesini kazandıran en önemlilerinden biriside Mayer’ın Twilight serisi oldu bu seriylede vampir dizileri karşımıza çıktı. Detaylı bir baktığımızda internette kaynak arayanlar için malesef geniş bir kaynak sunulmamış istedim ki ilgili olduğum bir alan olduğu için şöyle geniş bir yazı oluşturalım ve gençlerinde gözü biraz blog sayfamıza yönelsin :)


the vampire diaries 2012 Vampir dizileri

The Vampire Diaries ( Vampir Günlükleri )
 Sanırım en etkiliyici vampir dizisi budur diyebiliriz. İçinde aşk, tutku ve kan bolca mevcut öyle ki zaten bu diziyi bilipde takip etmeyen sayısıda oldukça azdır. Dizi 2 vampir kardeşin aynı kıza aşık olmalarını anlatırken 3.sezon da köken vampirlere karşı geçen mücadele anlatılıyor ve her bölüm gerçekten ayrı bir çıkmaz olduğu için bu diziyi bazen türk yapımı olduğunu zannetmiyorum desem yalan olur. Vampir günlükleri şuanda 3. Sezon çekimleri devam etmekte her Cuma günü yeni bölümü yayınlanmaktadır. Vampir dizilerine karşı sempatisi olanların mutlaka kaçırmamalarını tavsiye edebilirim.
Twilight gibi önceleri bu yapımda bir kitap halinde yayınlanan ve sonradan dizi çekimleri yapılan bir vampir dizisi eğer dilerseniz önce kitaplarını okuyabilirsiniz ancak hangisini yaparsanız yapın en iyi düşünülmüş vampir yapımlarından biri.

3. Sezon son buldu Yeni sezon henüz başlamadı.

being human 2012 Vampir dizileri

Being Human
 Bence şuana dek gelmiş geçmiş en iyi devam eden vampir dizisi budur. Gerçekçiliği oldukça ön planda tabiki bazı durumlarda da kurgusu oldukça çocuksu bulunabiliyor. Being Human UK, ve Being Human US versiyonu bulunmakta ancak Beinghuman UK sadece 1 sezon 6 bölüm çekildi ardından çekimleri durduruldu. Beinghuman US hala çekimleri devam eden bir vampir dizi. Dizi aynı evde yaşayan ve kendilerini normal insan yaşamına adepte etmek isteyen Vampir Aidian Kurt Josh ve bir hayalet sally’den ibaret. Hikaye Boston’da geçiyor ve özellikle beni bu dizide etkileyen başlıca özellik Soundtrackleri luyor sanırım. 3 albüm Soundtrack’e ulaşabiliyoruz. Buda diziyi çok daha izlenesi bir hale sokuyor. Dizi hala son sürat heyecanı ile 2. Sezon 12. bölümü ile bu hafta salı günü devam edecek. Öyle görünüyor ki bu haftaki bölümüde sezonun son bölümü olacak. Her bölümü sabırsızlıkla bekleyeceğinizden emin olduğum bir dizi.

(Güncelleme ; 2.Sezon son buldu.)

moonlight 2012 Vampir dizileriMoon Light ( Ay ışı )
 Aslında güzel bir vampir dizisydi yıllar önceisine ait bir vampir yapımı bu seferki vampir maceramızda başrol oyunucumuz bir Dedetiktif vampir ve yaşadığı aşk bir haber muhabiriyle oluyor. Yani bu vampir dizisinde de yine bir çıkmaz bulabiliyoruz. Bu dizinin bizi en üzen tarafı çok erken bitmiş olması çünkü; Moonlight sadece 2 sezon sürdü ve bitti. Onun için hakkında çok büyük bir yorum yapamıyoruz. Dileyen arkadaşlar internet üzerinden hala bölümlerine ulaşıp izleyebilirler.

true blood 2012 Vampir dizileriTrue Blood ( Doğru Kan )
 True blood dizisine nedense hiç kanım bir türlü ısınamadı bunun bir çok sebebi var aslında çünkü bu dizide tüm dünya vampirlerin varlığından haberdar ve  açıkcası sanırım bu işin büyüsünü bozuyor. Ancak yinede bir çok takipçisinden olumlu yorum duyabilmeniz söz konusudur. True Blood dizisi özellikle bir çok cinsel içeriği abartılmış sahneler içermekte yani eğer izleyeceğiniz ortamda herhangi bir aile bireyiniz varsa başınız çok zorumda kalabilir yinede güzel bir vampir yapımı örneği.

Konumuzu burada bitireceğiz bunlar en iyi vampir dizileri ancak yinede bunların dışında kalan zaten en fazla 3 dizi daha bulabilirsiniz, onlarda ya 1 sezon bile sürmeden çekimleri iptal edilmiş yada kalitesi çok düşük ve internet üzerinden ulaşamayacağınız vampir dizileridir. 

Peki ya sizce en iyisi hangi ?

Yeni  ; 2013′e Kadar Çıkan En İyi Vampir Filmleri Listesine bakmak için tıklayınız

sponsorlu baglantılar

2 yorum

  1. Şimdi şöyle bir şey var kii True Blood kötü bir dizi değil :D belirtim başrol oyuncusu olan kız pek güzel değil ama diğer oyuncular yakışıklı güzel vb. Evet dünyanın vampirlerden haberi var bu olayın büyüsünü bozmuş olabilir ama sürekli yeni karakterlerde barındırıyor. Cadılar,kurt adamlar,periler vb. Dolayısıyla izlenilebilir. Diğer vampir dizileride çok güzel sadece Being Humans bana çocuksu geldi o kadar. Ama izlenilebilir yani bir diğerinde ise Elena kaç sezondur vampir olamadı sinirime dokundu 6. sezonda olacak True Blood da da öyle oldu vampir olmadı baş karakter :D Vampir olsalar sonra gidip insan yeseler biran önce ^^ Güzel diziler söylemesi hepside çok iddealı sıralama doğru bencede True Blood bana göre güzel ama bir çok kişi gerek konusu gerek kadın başrol oyuncusu yüzünden puan kırıyor. :D

  2. İzlenmeye deger dizi The Vampire Diaries ( Vampir Günlükleri ) .

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>